Call of Duty Black Ops 4 bije rekordy cyfrowej sprzedaży w dniu premiery


W dniu premiery całkowita liczba graczy online uległa zwiększeniu w porównaniu z ubiegłym rokiem


Call of Duty: Black Ops 4 ustanowiło nowy rekord w kategorii najlepszej sprzedaży cyfrowej w dniu premiery w historii Activision. Przebiła ona rekordowy wynik ustanowiony w 2017 roku przez Call of Duty®: WWII. Wydane w piątek Black Ops 4 może poszczycić się również tytułem najlepiej sprzedającej się w dniu premiery pełnej, cyfrowej produkcji na PlayStation Store. Tytuł ten szybko stał się też najlepiej sprzedającą się w dniu premiery cyfrową produkcją Activision przeznaczoną na Xboksa One. Jako pierwsza gra z serii Call of Duty dostępna na opracowanej przez firmę Blizzard platformie Battle.net, pecetowa wersja Black Ops 4 wygenerowała ponad dwa razy lepsze wyniki sprzedaży w dniu premiery.

W dniu premiery całkowita liczba graczy online w Black Ops 4 uległa zwiększeniu w porównaniu z poprzednią produkcją.

Black Ops 4 to świetna gra, a odzew społeczności był niesamowity. Zmiażdżyliśmy wiele cyfrowych rekordów z pierwszego dnia sprzedaży, a liczba graczy, którzy połączyli się online w dniu premiery wzrosła z roku na rok,” powiedział Rob Kostich, EVP i GM Call of Duty. “Ale prawdopodobnie najważniejszą rzeczą jest to, że społeczność czerpie tyle radości z trybów Multiplayer, Zombie oraz Blackout. Jesteśmy niezwykle wdzięczni graczom za ich zaufanie i wsparcie. To dopiero początek niezwykłej przygody z Black Ops 4.”

Liczba cyfrowych pobrań Call of Duty: Black Ops 4 opiera się na sprzedaży jednostkowej w dniu premiery.  Największa cyfrowa sprzedaż w dniu premiery w historii Activision opiera się na sprzedaży wersji konsolowych i pecetowych pierwszego dnia ich dostępności. Najlepsza pełna, cyfrowa sprzedaż na PlayStation Store w dniu premiery opiera się na raportach PlayStation. Największa cyfrowa sprzedaż gry Activision w dniu premiery na Xboksa One to rezultat w oparciu o raporty sprzedaży Activision.